W miniony weekend w Radzionkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu 2020. Na imprezie tej województwo opolskie reprezentowało osiem par z Klubu Jeździeckiego Lewada, które rywalizowały w kategoriach Seniorów, Młodych Jeźdźców i Juniorów.

Zawody zakończyły się największym sukcesem klubu od początku jego istnienia. Z Radzionkowa zawodnicy Lewady wrócili z czterema medalami.

W kategorii juniorów Julia Rogowska na Da Capo zdobyła swój trzeci medal Mistrzostw Polski, tym razem srebrny. Weronika Frąckowiak i Dreamcat rywalizowali w kategorii młodych jeźdźców a zawodniczka LKJ Lewada wywalczyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski.

W najbardziej prestiżowej kategorii seniorów, po bardzo wyrównanej walce Magdalena Jura na Ronie sięgnęła po złoto, które jest jej pierwszym medalem w karierze. Na drugim stopniu podium stanęła Żaneta Skowrońska-Kozubik, dla której tegoroczne srebro jest jedenastym seniorskim, a piętnastym w całej karierze medalem Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu – Radzionków 2020

Magdalena Jura – złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów 2020
Żaneta Skowrońska-Kozubik – srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów 2020
Weronika Frąckowiak – srebrny medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców 2020
Julia Rogowska – srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 2020

Mirosław Betka – IV miejsce MP Seniorów
Jagoda Dąbrowska – V miejsce MP Młodych Jeźdźców
Małgorzata Malkusch – IX miejsce MP Młodych Jeźdźców
Maria Stelmaszyk – V miejsce MP Juniorów

LKJ Lewada według rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego (równowartość Klubowego Mistrza Polski) to aktualnie najlepszy klub w Polsce.

fot. Łukasz Kowalski