Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim co roku organizuje Koncerty powiatowe na terenie województwa opolskiego.

Pierwszy tegoroczny  koncert powiatowy odbędzie się 19 czerwca 2022 r., o godzinie 16:00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Parkowej 20 w Zakrzowie. Wystąpią między innymi: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Pawłowiczki, grupa taneczna Gwiazdeczki, Arnold Kocurek, grupa Rosensommer, grupa mażoretek Rytm oraz gwiazda wieczoru Andrea Rischka ! Koncert będzie pod moderacją Joanny Wicher.

Koncerty powiatowe, prezentujące grupy artystyczne TSKN odbędą się w czterech wybranych miejscach na terenie województwa opolskiego.

Łącznie w planach przeprowadzone zostaną cztery koncerty, z których każdy będzie utrzymany w odrębnym stylu muzycznym. Pierwszy oraz ostatni koncert odbędzie się w charakterze rozrywkowym i będzie on reprezentował muzykę popularną i znane szlagiery muzyki niemieckiej. Drugi z koncertów będzie reprezentować muzykę poważną. Planowane jest pokazać dorobek muzyczny chórów Mniejszości Niemieckiej, zaś gwiazdy wieczoru zaprezentują się z muzyką klasyczną. Trzeci koncert będzie miał charakter koncertu religijnego w języku niemieckim. Podczas tego koncertu wystąpią soliści oraz zespoły młodzieżowe spośród grup artystycznych TSKN, zaś towarzyszyć im będą instrumentaliści.

W programie każdego koncertu znajdą się utwory w języku niemieckim oraz niemieckiego pochodzenia, zarówno instrumentalne, jak i wokalne różnych gatunków. Trzy koncerty zostaną opatrzone słowem moderatora w języku niemieckim, polskim oraz po śląsku, zaś koncert z muzyką religijną przeplatany będzie modlitwami i rozważaniami w języku niemieckim i polskim. Moderację tego koncertu przejmie duszpasterstwo mniejszości niemieckiej.

Wszystkie z koncertów będą również transmitowane online na naszych mediach społecznościowych: WWW.YOUTUBE.COM/TSKNSKGD , WWW.FACEBOOK.COM/DEUTSCHEMINDERHEITINOPPEL

Wstęp wolny!